742C083104JP by cts corporation
Image is representational - see mfr. specs
742C083104JP
CTS Corporation
Res Thick Film Array 100K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 742C083104JP
Supplier:
CTS Corporation
Part No:
742C083104JP
COO:
JP
ECCN:
EAR99
25000
Package Type:
REEL
Case Size:
1206
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Number of Terminals:
8
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Power Rating per Resistor:
0.063 (1/16) W
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C