VHK50W-Q24-S24-DIN by cui inc.
Image is representational - see mfr. specs
VHK50W-Q24-S24-DIN
CUI Inc.
50 W, 4:1 Input Range, Single Regulated Output, DIN Rail, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 24 Vdc, 2.08 A, 50 W, 9~36 Vdc Input Range
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: VHK50WQ24S24DIN
Supplier:
CUI Inc.
Part No:
VHK50W-Q24-S24-DIN
Alias/AKA:
VHK50W-Q24-S24-DIN
COO:
TW
ECCN:
EAR99
30
Package Type:
Box
Input Voltage:
9 to 36Vdc
Isolation:
1500 Vdc
Dimensions LxWxH:
4.23 x 4.01 x 2.07 in