2500R11E by cutler-hammer  / eaton
Image is representational - see mfr. specs
2500R11E
Cutler-Hammer / Eaton
Switch Rocker ON None OFF DPST Quick Connect/Solder Lug Rocker 15A 250VAC 50000Cycles
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 2500R11E
Supplier:
Cutler-Hammer / Eaton
Part No:
2500R11E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
100
Mounting:
Panel Mount
Pole Throw Configuration:
2P1T (DPST)
Switch Configuration:
OFF None ON
Contact Rating @ Voltage:
15@125VAC A