B70SR13722CC
Delta DCDCDC/DC Converter - Enclosed - 1 Output: 22A 13.7V - 36 to 106V Input - 300W - 2.25 kV - 90.2% - Chassis Mount.
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
The B70SR13722CC is DC/DC converter with dimensions: 7.48" L x 2.99" W x 1.73" H (190.0mm x 75.9mm x 43.9mm). Operating temperature range is from -40°C to 75°C.