BK/C515S-1.25-R by eaton electronics / bussmann
Image is representational - see mfr. specs
BK/C515S-1.25-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Slow Blow Acting 1.25A 250V Axial 5 X 15mm Glass Carton CSA/UL
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: BKC515S125R
Supplier:
Eaton Electronics / Bussmann
Part No:
BK/C515S-1.25-R
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Bulk
Type:
Miniature
Fuse Size:
5 x 15 mm
Acting:
Slow Blow
Current Rating:
1.25 A
Maximum AC Voltage Rating:
250 V