BK/MDA-15-R by eaton electronics / bussmann
Image is representational - see mfr. specs
BK/MDA-15-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Slow Blow Acting 15A 250V Holder Cartridge 6.35 X 31.75mm Ceramic
DESCRIPTION
The BK/MDA-15-R is a MDA-series 15A 250VAC time-delay Cartridge Fuse with ceramic tube, nickel-plated brass endcap. UL listed product meets standard 248-14.
Search Keywords: BKMDA15R
Part No:
BK/MDA-15-R
COO:
PH
Fuse Size:
6.35 x 31.75 mm
Current Rating:
15 A
Maximum AC Voltage Rating:
250 V