BK/C520-250MA
BK/C520-250MA
In Stock: 88
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
C520-250MA by eaton electronics / bussmann
Image is representational - see mfr. specs
C520-250MA
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Subminiature Fast Acting 0.25A 250V Holder Cartridge 5 X 15mm Glass
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: C520250MA
Supplier:
Eaton Electronics / Bussmann
Part No:
C520-250MA
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Bulk
Type:
Subminiature
Fuse Size:
5 x 15 mm
Acting:
Fast
Current Rating:
0.25 A
Maximum AC Voltage Rating:
250 V