PTS181233V075 by eaton electronics / bussmann
Image is representational - see mfr. specs
PTS181233V075
Eaton Electronics / Bussmann
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 33VDC 20A 0.8W 0.2s 0.11Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PTS181233V075
Supplier:
Eaton Electronics / Bussmann
Part No:
PTS181233V075
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Hold Current:
0.75 A
Trip Current:
1.5 A
Maximum Current Rating:
20 A
Maximum Voltage Rating:
33 VDC
Maximum Trip Time:
0.2@8A s
Minimum Initial Resistance:
0.11 Ohm