R3G250-RE07-07 by ebm-papst
Image is representational - see mfr. specs
R3G250-RE07-07
ebm-papst
Fan, Centrifugal, 230VAC, 50/60Hz, Ø250x99mm, 841cfm, 170W, 2510rpm, Ball Bearing
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: R3G250RE0707
Supplier:
ebm-papst
Part No:
R3G250-RE07-07
COO:
DE
ECCN:
EAR99
1
Category:
AC Motorized Impeller
Dimension:
250mm dia x 99 mm
Voltage Rating:
230 V
Power Rating:
170 W
Maximum Airflow:
842CFM
Noise Level:
N/A
Special Features:
N/A
Termination:
Lead Wires
Housing Material:
Plastic
Operating Temperature:
-25 to 60 °C