RER125-19/56 by ebm-papst
Image is representational - see mfr. specs
RER125-19/56
ebm-papst
AC Motorized Impeller Centrifugal Ball Bearing 230V 61.2CFM 65dB
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RER1251956
Supplier:
ebm-papst
Part No:
RER125-19/56
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Box
Category:
AC Motorized Impeller
Dimension:
125mm dia x 40 mm
Voltage Rating:
230 V
Power Rating:
19 W
Maximum Airflow:
61.2 CFM
Noise Level:
65 dB
Special Features:
N/A
Termination:
Lead Wires
Housing Material:
N/A
Operating Temperature:
0 to 60 °C