RG90-18/12N by ebm-papst
Image is representational - see mfr. specs
RG90-18/12N
ebm-papst
DC radial fan, 12 V, 135 x 135 x 38 mm, 55 m³/h, 55 dB, ball bearing, ebm-papst, RG 90-18/12 N
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RG901812N
Supplier:
ebm-papst
Part No:
RG90-18/12N
COO:
DE
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Box
Category:
DC Blower
Dimension:
135 x 135 x 38 mm
Voltage Rating:
12 V
Power Rating:
6 W
Maximum Airflow:
32.4 CFM
Noise Level:
55 dB
Special Features:
N/A
Termination:
Lead Wires
Housing Material:
Galvanised Sheet Steel
Operating Temperature:
-30 to 75 °C