ECS-.327-12.5-8X by ecs inc. international
Image is representational - see mfr. specs
ECS-.327-12.5-8X
ECS INC. International
Crystal - 32.768KHz ±20ppm - 12.5pF - 35kohm - -10°C to 60°C - Thru Hole - Cylindrical Can - Radial - 0.122" Dia x 0.323"(3.10mm x 8.20mm) ...
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ECS INC. INTERNATIONAL part ECS-.327-12.5-8X is a high-quality crystal component with a frequency of 32.768KHz and ±20ppm accuracy. It features a capacitance of 12.5pF and an impedance of 35kohm. This crystal is designed to operate within a wide temperature range of -10°C to 60°C. It has a convenient through-hole mounting style and a sleek cylindrical can shape with radial leads. The physical dimensions of this crystal are 0.122 in diameter and 0.323 in length (3.10mm x 8.20mm). Trust ECS INC. INTERNATIONAL to provide you with a reliable crystal solution for your electronic devices.