FT5HNBPK12.288-T1 by fox electronics
Image is representational - see mfr. specs
FT5HNBPK12.288-T1
Fox Electronics
TCXO Oscillator - 12.288 MHz - ±2.5ppm Stability - 3.3V - 6mA - 4-SMD - No Lead - Surface Mount.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The FT5HNBPK12.288-T1 is oscillator with dimensions: 0.197" L x 0.126" W x 0.059" H (5.00mm x 3.20mm x 1.50mm). Operating temperature range is from -30°C to 85°C.