4NC0R0A10
Fuji ElectricContactor - Orange Line - 100 to 110 VAC 60Hz - 100 VAC 50Hz - 65V to 73V Pick-up Voltage - 44V to 60V Drop-out Voltage - Non-Reversing - Open Frame - 1NO.
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Search Keywords: 4NC0R0A10
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
4NC0R0A10
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Life Cycle:
Discontinued
This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 6
Ships today, if you order in
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
3NC0T0122
Electromechanical Contactor 100 to 120VDC 100 to 127VAC 10A DPST-NO/DPST-NC(99x87x134)mm D...
GX-H8A
Proximity Sensor Inductive NO NPN 2.5cm 12V to 24V 2-Pin