AH16P-TGFGX
Fuji ElectricPushbutton switch - 16mm - Green.
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Pushbutton switch - 16mm - Green.
Search Keywords: AH16PTGFGX
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
AH16P-TGFGX
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 11
Can Ship immediately
Factory Lead-Time 8 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
Electromechanical Relay 120VAC 1.85KOhm 13A 3PDT (38.1x34.8x55.88)mm Socket General Purpos...
PFB0924GHE
DC Fan Axial Ball Bearing 24V 14V to 26.4V 129.31CFM 60.5dB (92 X 92 X 38mm)
Fuse - Radial Lead PCB Mount - Fast Acting - 50mA 250V
T-Cutter Lite
2TL11-7
MICRO SWITCH™ Toggle Switches: TL Series, Double Pole Double Throw (DPDT) 3 Position (Mom....