AR22F0R-10G
Fuji ElectricSwitch Push Button N.O. SPST Flush Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
Search Keywords: AR22F0R10G
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
AR22F0R-10G
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Mounting:
Panel Mount
Pole Throw Configuration:
SPST
Bushing Type:
Threaded
Switch Configuration:
N.O.
Contact Rating @ Voltage:
N/A
Actuator Style:
Flush Round Button
Illumination:
N/R
Terminal Type:
Screw
Body Orientation:
Straight
Dimension:
44 x 30 x 93 mm
IN STOCK: 0
Minimum Order Quantity: 5
Factory Lead-Time 8 Weeks
Qty
Unit Price
5
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
35D013
Relay Accessories Metal Cover for Power Relay
40-98440F
F SCREW LOCKS, .30" (2SET)
BNC BLKHD RECPT SEALED
MS3116F16-26S
Conn Circular SKT 26 POS Solder ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
414FH
DC Fan Axial Sintec-Sleeve Bearing - 24V - 21.6V to 26.4V - 5.3CFM - 26dB - 40 X 40 X 10mm...