AR22V4R-11R
Fuji ElectricSwitch Emergency Stop N.O./N.C. SPST/SPST Mushroom Button 45N Screw Panel Mount
DESCRIPTION
Switch Emergency Stop N.O./N.C. SPST/SPST Mushroom Button 45N Screw Panel Mount
Search Keywords: AR22V4R11R
Part No:
AR22V4R-11R
1
Actuator Diameter:
29 mm
Actuator Color:
Red
Pole Throw Configuration:
SPST/SPST
Illumination Type:
N/R
Illumination Color:
N/R
Maximum AC Voltage Rating:
N/A
Maximum DC Voltage Rating:
N/A
Maximum Current Rating:
Terminal Type:
Screw
IP Rating:
IP65
IN STOCK: 1
Can Ship immediately
ALSO BOUGHT
3501H-1-102L
Res Hybritron POT 1K Ohm 10% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 46.04 X 28.23mm) Tu...
ADERENDHUELSEN (Ferrule) Crimp Tool
Power Relay 120VAC 30A SPDT (( 63.5mm 63.5mm 55.88mm))
SS11-PC
Conn Relay Socket SKT 11 POS Screw ST Panel Mount Box