CR2L-150/UL
Fuji ElectricFuse HRC - 150A - 250V - Bolt.
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
The CR2L-150/UL is barrel shaped, super rapid fuse. This fuse is UL recognised.
Search Keywords: CR2L150UL
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
CR2L-150/UL
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Type:
HRC
Fuse Size:
N/A
Acting:
N/A
Current Rating:
150 A
Fuse Material:
Mounting:
Bolt
IN STOCK: 0
Factory Lead-Time 5 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
AZ2800-2A-24A
30AMP Power Relay 24VAC coil DPST
MS4SM-AP
AC Multi-Functional Timer - 2PDT - 100-240V - 0.05 Sec to 60 Hrs.
SC-E3/G-24VDC
Electromechanical Relay 24VDC 68A (67x130x112)mm DIN Rail Contactor Relay
Hard Point Test Lead Set
CLG-150-36A
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 151.2W - Adj: 36 Vdc @ 4,200mA - Dim: No