HH52PU-FL-DC24V
Fuji ElectricMiniature Control Relay - 2PDT - 24VDC Coil - 7A Silver Contact - Plug-in - Surge Suppressor - LED Indicator
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Miniature Control Relay - 2PDT - 24VDC Coil - 7A Silver Contact - Plug-in - Surge Suppressor - LED Indicator
Search Keywords: HH52PUFLDC24V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
HH52PU-FL-DC24V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 2
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 24 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
EX-13EA
Ultra-Slim Photoelectric Sensor - 500mm - NPN Output - Light-ON Operation - 3.5mm Body - S...
RELAY CONTACTOR SPST 500A 115V
3541H-1-103L
Rotary Potentiometer - 10K Ohm - 2W - 10(Elec)/10(Mech)Turn - 22.23 X 39.67 X 26.99mm - So...
FOHC-SA1270JP
Circular Connector - Socket - Fiber Optics Contacts - Contact Size 16 - Crimp Termination ...
BRE8A6
Timer, Eagle Signal, Electronic Reset, 120VAC, Surface Mount, 10 Min | Eagle Signal BRE8A6