The HH62P-F-DC24V is a compact, lightweight, and economical miniature plug-in power relay (2PDT) without LED. It has a voltage rating of 24 VDC.
Search Keywords: HH62PFDC24V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
HH62P-F-DC24V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 41
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 24 Weeks
Qty
Unit Price
1
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
CSFL4U(L)/110
Terminal Block - Screw - 5x20mm/5x25mm Fuse Blocks - LED - 8 mm(0.315 in) Pin Spacing - 11...
RELAY CONTACTOR SPST 500A 115V