The HH62P-FL-DC24V is a compact, lightweight, and economical miniature plug-in power relay (2PDT) with LED indicator. It has a voltage rating of 24 VDC.
Search Keywords: HH62PFLDC24V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
HH62P-FL-DC24V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 19
Can Ship immediately
Factory Lead-Time 24 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
6657S-1-103
Res POT 10K Ohm 10% 1.5W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (33.34 X 41.86mm) Turret Panel Mount
16WGB7
Power Line Filter 50Hz/60Hz 16A 250VAC Quick Connect Panel Mount