DTS3021A230LG by hammond canada
Image is representational - see mfr. specs
DTS3021A230LG
Hammond Canada
air conditioner
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
air conditioner
Search Keywords: DTS3021A230LG
Supplier:
Hammond Canada
Part No:
DTS3021A230LG
COO:
US
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Box
Maximum Input Voltage:
230 V
Input Frequency:
50,60 Hz
Number Of Phases:
1
Operating Temperature:
8 to 45 °C
Refrigerant Type:
R134a
Product Weight:
13600 g
Typical Cooling Capacity:
1194 BTU/h
Family:
DTS
Packaging:
N/A
Maximum Running Current:
2 A