DTS3141A460LG by hammond canada
Image is representational - see mfr. specs
DTS3141A460LG
Hammond Canada
4000-7000 BTU/H Indoor Air Conditioner
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: DTS3141A460LG
Supplier:
Hammond Canada
Part No:
DTS3141A460LG
COO:
US
ECCN:
EAR99
1
Refrigerant Type:
R134a
Input Frequency:
50,60 Hz
Packaging:
N/A
Typical Cooling Capacity:
6825 BTU/h
Number Of Phases:
1
Operating Temperature:
15 to 55 °C
Maximum Running Current:
2 A
Maximum Input Voltage:
460 V