DTT6201B460LG by hammond canada
Image is representational - see mfr. specs
DTT6201B460LG
Hammond Canada
Air Conditioner 3500BTU 460V
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Air Conditioner 3500BTU 460V
Search Keywords: DTT6201B460LG
Supplier:
Hammond Canada
Part No:
DTT6201B460LG
COO:
DE
ECCN:
EAR99
1
Operating Temperature:
15 to 55 °C
Typical Cooling Capacity:
3500 BTU/h
Packaging:
N/A
Maximum Input Voltage:
460 V
Input Frequency:
50,60 Hz
Family:
DTT
Number Of Phases:
1
Refrigerant Type:
R134a
Maximum Running Current:
2.5 A