CART1A80DC12-S-680-M by hasco relays
Image is representational - see mfr. specs
CART1A80DC12-S-680-M
Hasco Relays
Automotive Relay - 1 Form A - 12VDC Coil - 80A 75VDC Svitching - 680Ohm Resistor - Sealed - Mounting Tab.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The CART1A80DC12-S-680-M is automotive relay with operating temperature range from -40°C to +125°C.