142PC30G by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
142PC30G
Honeywell
Board Pressure Sensor ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • Robust package
  • PCB termination
  • Fully signal conditioned
  • Amplified
Search Keywords: 142PC30G
Supplier:
Honeywell
Part No:
142PC30G
COO:
US
ECCN:
EAR99
10
Mounting:
Screw
Device Pressure Type:
Vacuum Gage
Operating Pressure Range:
0 to 30 psi
Output Voltage:
N/A
Typical Operating Supply Voltage:
8 V
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Dimension:
59.8 x 30 x 18.5 mm