Search Keywords: 19C015PG4L
Part No:
19C015PG4L
Output Voltage:
0 to 100 mV
Mounting:
Stud
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Dimension:
19 dia x 31 mm
Device Pressure Type:
Gage
Operating Pressure Range:
0 to 15 psi
Accuracy:
±0.25 %
Typical Operating Supply Voltage:
1.5 mA