Search Keywords: 19C050PG1K
Part No:
19C050PG1K
Supplier Standard Pack:
25
Output Voltage:
0 to 100 mV
Mounting:
Panel
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Dimension:
19 dia x 15 mm
Device Pressure Type:
Gage
Operating Pressure Range:
0 to 50 psi
Accuracy:
±0.25 %
Typical Operating Supply Voltage:
10 V