Search Keywords: 19C300PA3K
Part No:
19C300PA3K
Output Voltage:
0 to 100 mV
Mounting:
Panel
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Dimension:
19 dia x 9 mm
Device Pressure Type:
Absolute
Operating Pressure Range:
0 to 300 psi
Accuracy:
±0.25 %
Typical Operating Supply Voltage:
10 V