HPR10000BGNSNMAA01 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
HPR10000BGNSNMAA01
Honeywell
Pressure Sensor 0bar to 100bar Sealed Gage
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: HPR10000BGNSNMAA01
Supplier:
Honeywell
Part No:
HPR10000BGNSNMAA01
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Media:
N/A
Output Voltage:
N/A
Mounting:
Operating Temperature:
-40 to 120 °C
Dimension:
31.16 x 27 mm
Device Pressure Type:
Sealed Gage
Operating Pressure Range:
0 to 100 bar