HSCDRRN010MDSA3 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
HSCDRRN010MDSA3
Honeywell
TruStability® Board Mount Pressure Sensor - Compensated/Amplified: HSC Series, High Accuracy, ± 1% Total Error Band, DIP, Dual Radial Barbed Ports, Same Side, 10 mbar Differential, SPI Output, 10% to 90% Vdd, 3.3 V Supply, Dry Gases Only, No Special Options ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: HSCDRRN010MDSA3
Supplier:
Honeywell
Part No:
HSCDRRN010MDSA3
COO:
CN
ECCN:
EAR99
50
Mounting:
Through Hole
Accuracy:
±0.25 %
Device Pressure Type:
Differential
Operating Pressure Range:
-0.01 to 0.01 bar
Media:
Air,Gas
Output Voltage:
N/A
Response Time:
0.46 mS
Typical Operating Supply Voltage:
3.3 V
Operating Temperature:
-20 to 85 °C
Dimension:
6.16 mm