MLH150PSB06A
HoneywellHoneywell All Metal Pressure Sensors, MLH Series, Pressure Range 0 PSI to 150 PSI, Units in PSI, Measurement Sealed Gage (psi)4, Electrical Termination Delphi Metri-Pack 150, Pressure Connector 1/8 in-27 NPT, Output Type 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Ratiometric from 5 Vdc Excitation, Diaphragm Seal - Advanced Thick Film (ATF). ...
DESCRIPTION
Honeywell All Metal Pressure Sensors, MLH Series, Pressure Range 0 PSI to 150 PSI, Units in PSI, Measurement Sealed Gage (psi)4, Electrical Termination Delphi Metri-Pack 150, Pressure Connector 1/8 in-27 NPT, Output Type 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Ratiometric from 5 Vdc Excitation, Diaphragm Seal - Advanced Thick Film (ATF).