RA20LASB201A by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
RA20LASB201A
Honeywell
Res Wirewound POT 200 Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.35mm (30.96 X 28.58 X 38.89mm) Solder Lug Panel Mount
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: RA20LASB201A
Supplier:
Honeywell
Part No:
RA20LASB201A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Panel Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Tur ns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
200 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
30.96 x 28.58 x 38.89 mm
Operating Temperature:
-55 to 105 °C