SZR-MY4-N1-DC24V
HoneywellPower Relay 24VDC 3A 4PDT(21.5x28x36)mm Socket ...
DESCRIPTION
Product Highlights:
- Designed small, four-pole type breaks 3 A load
- Gold-plated silver contacts
- Ultra-high sensitivity with quick response time
- High vibration and shock resistance
- High reliability and long life
- Contains LED for output indicator
- High dielectric strength (1, 800 Vac)