VC10F125 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
VC10F125
Honeywell
Res Wirewound 125 Ohm 5% 10W ±150ppm/°C Vitreous Enamel AXL
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: VC10F125
Supplier:
Honeywell
Part No:
VC10F125
Yes
1
Termination Style:
Axial
Power Rating:
10 W
Resistance Value:
125 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±150 ppm/°C
Operating Temperature:
N/A
Packaging:
N/A
Dimension:
46.84 x 10.01 mm