VC10F270 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
VC10F270
Honeywell
Res Wirewound 270 Ohm 5% 10W ±150ppm/°C Vitreous Enamel AXL
DESCRIPTION
Search Keywords: VC10F270
Part No:
VC10F270
Yes
Power Rating:
10 W
Resistance Value:
270 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±150 ppm/°C
Dimension:
46.84 x 10.01 mm