VPR5F-1000 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
VPR5F-1000
Honeywell
Res Wirewound 1K Ohm 5% 5W ±100ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
DESCRIPTION
Search Keywords: VPR5F1000
Part No:
VPR5F-1000
Power Rating:
5 W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C