The Honda Connectors HDRA-E68LPD is die cast backshell connector with 68 positions.
Search Keywords: HDRAE68LPD
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
HTK HONDA
Part No:
HDRA-E68LPD
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 0
Minimum Order Quantity: 10
Factory Lead-Time 28 Weeks
Qty
Unit Price
10
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
HDRA-E68MT+
Straddle SMT Type Male Connector For PCB - 68 Contacts.
DF62J12S2APQA
Power Rocker Switch
HDRA-E68MA1+
IDC Type Male Connector For Cable - 68 Contacts - AWG 30 (7/0.1) Diameter 0.58 mm - One Si...
Conn Terminal Block F 5 POS 5mm Screw ST Cable Mount 15A Carton
DC12.5102.001
DC12 POWER ENTRY MODUL 10A