HDR-E26MSG1+ by htk honda
Image is representational - see mfr. specs
HDR-E26MSG1+
HTK HONDA
Conn SCSI M 26 POS 0.8mm Solder RA Cable Mount 52 Terminal 1 Port ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The HONDA CONNECTORS part HDR-E26MSG1+ is a high-quality SCSI connector designed for reliable and secure data transmission. This connector features 26 positions, 0.8mm pitch, and right-angle soldering for easy cable mounting. With 52 terminals and 1 port, this connector is perfect for a range of electronic applications requiring a robust and efficient connection solution.
Search Keywords: HDRE26MSG1
Supplier:
HTK HONDA
Part No:
HDR-E26MSG1+
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Type:
SCSI
Body Orientation:
Right Angle
Mounting:
Cable Mount
Gender:
M
Termination Method:
Solder
Pitch:
0.8 mm
Number of Contacts:
26
Maximum Voltage Rating:
125 VAC
Maximum Current Rating:
0.5 A