PCS-E68LMD+ by htk honda
Image is representational - see mfr. specs
PCS-E68LMD+
HTK HONDA
Conn SCSI M 68 POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole 68 Terminal 1 Port
DESCRIPTION
Search Keywords: PCSE68LMD
Part No:
PCS-E68LMD+
Body Orientation:
Right Angle
Mounting:
Through Hole
Gender:
M
Termination Method:
Solder
Pitch:
1.27 mm
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
1 A