BRP1408P-12-CS by icc/intervox
Image is representational - see mfr. specs
BRP1408P-12-CS
ICC/Intervox
Buzzers Indicator - Internally Driven - Piezo Technology - 12V - 7mA Supply - 4kHz - 80dB @ 10V, 10cm - Continuous Operating - PC Pins - Through Hole.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The BRP1408P-12-CS is buzzers indicator with dimensions: 0.543" Dia (13.80mm) x 0.299" (7.60mm). Operating temperature range is from -40°C to 85°C.