GT3A-4AD24
IDEC CorporationTime Delay Relay DPDT 5A 24VDC 24VAC Plug-In
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Time Delay Relay DPDT 5A 24VDC 24VAC Plug-In
Search Keywords: GT3A4AD24
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
GT3A-4AD24
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Mounting:
Socket
Type:
Timer Relay
Contact Arrangement:
DPDT
DC Coil Voltage:
24 V
AC Coil Voltage:
24 V
Contact Form:
2 Form C
Maximum Current Rating:
5 A