HW1B-M1F10-S by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
HW1B-M1F10-S
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
DESCRIPTION
Search Keywords: HW1BM1F10S
Part No:
HW1B-M1F10-S
Contact Rating @ Voltage:
745.7 A
Actuator Style:
Flush Round Button
Illumination:
N/R
Terminal Type:
Screw
Body Orientation:
Straight
IN STOCK: 1
Ships today, if you order in
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 5