HW1L-M1F02QD-W-24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
HW1L-M1F02QD-W-24V
IDEC Corporation
Pushbutton Switch - On-Mom - 10A 440VAC 24VDC - Round Flush Actuator - White LED - Screw Termination - Panel Mount.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The HW1L-M1F02QD-W-24V is pushbutton switch with operating temperature range from -25 to +50 °C.