HW1L-M1F10QD-W-24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
HW1L-M1F10QD-W-24V
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Panel Mount Screw
DESCRIPTION
Search Keywords: HW1LM1F10QDW24V
Part No:
HW1L-M1F10QD-W-24V
Pole Throw Configuration:
SPST
Switch Configuration:
N.O.
Contact Rating @ Voltage:
745.7 A