HW1P-2FQD-G-12V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
HW1P-2FQD-G-12V
IDEC Corporation
Switch Indicators 12VAC/12VDC 11mA LED Round Screw Panel Mount with Threads
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: HW1P2FQDG12V
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
HW1P-2FQD-G-12V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Bezel Shape:
Round
Bezel Color:
Black
Lens Shape:
Round Dome
Lens Color:
Green
Light Source:
LED
Light Source Color:
Green
Typical Operating Voltage:
12,12 VAC|VDC
Typical Operating Current:
11 mA