PS5R-VD24 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
PS5R-VD24
IDEC Corporation
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 2.5A 60W
DESCRIPTION
A Power Supply with Din Rail Mount, Input Voltage: 85-264VAC/100-370VDC, Output Voltage: 24VDC, Output Power: 60W, Output Current: 2.5A Operation Indicator: LED (Green), and Terminal Type: Spring-up M3.5 Screw terminals, and Dimensions: 95 x 36 x 108mm
Search Keywords: PS5RVD24
Part No:
PS5R-VD24
Dimension:
108 x 36 x 99.5 mm