PS5R-VF24 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
PS5R-VF24
IDEC Corporation
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 5A 120W
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
A Power Supply with Din Rail Mount, Input Voltage: 85-264VAC/100-370VDC, Output Voltage: 24VDC, Output Power: 120W, Output Current: 5A, Operation Indicator: LED (Green), and Terminal Type: Spring-up M3.5 Screw terminals, and Dimensions: 115 x 46 x 121mm
Search Keywords: PS5RVF24
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
PS5R-VF24
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
AC Input Voltage:
N/A
Family:
PS5R
Efficiency:
89(Typ) %
Dimension:
121 x 46 x 119.5 mm