PS5R-VG24 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
PS5R-VG24
IDEC Corporation
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 10A 240W
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
A Power Supply with Din Rail Mount, Input Voltage: 85-264VAC/100-370VDC, Output Voltage: 24VDC, Output Power: 240W, Output Current: 10A, Operation Indicator: LED (Green), and Terminal Type: Spring-up M3.5 Screw terminals, and Dimensions: 125 x 60 x 125mm
Search Keywords: PS5RVG24
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
PS5R-VG24
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
Efficiency:
90(Typ) %
DC Input Voltage:
N/A
Dimension:
60 x 129.5 mm