RH1B-ULCAC120V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH1B-ULCAC120V
IDEC Corporation
Power Relay 120VAC 10A SPDT(14x27.5x35.6)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RH1BULCAC120V
Part No:
RH1B-ULCAC120V
COO:
CN
AC Coil Voltage:
120 V
Push to Test Button:
Yes
Led Indicator:
Operating Temperature:
-25 to 50 °C